Pečovatelská služba Pečovatelská služba Pečovatelská služba Pečovatelská služba
Pečovatelská služba

Menu

Pomoc při zajištění chodu domácnosti

Běžný úklid + velký úklid

Jde o úklid, který směřuje k udržení standardu bydlení klienta. Nejedná se o úklid na úrovni úklidové pracovnice či hospodyně, cílem není nahrazovat tyto profese.
Pokud je byt znečištěný zvířecími výkaly, odpadky, zamořen hmyzem a hlodavci anebo je jinak hygienicky závadný, je potřeba dát byt do pořádku prostřednictvím úklidové či deratizační služby. Poté již PS udržuje byt uklizený. Pečovatelka provádí tento úkon pouze v prostorách bytu, který obývá klient.
K úklidu pečovatelky používají pracovní náčiní a čistící a mycí prostředky klienta. Čistící a mycí prostředky se používají pouze z originálních obalů. Elektrické spotřebiče (vysavač) poskytuje klient, který zodpovídá za jejich bezpečnost a funkčnost. Pečovatelka může např. odmítnout vysávat podlahové krytiny se zjevně závadným vysavačem.
Běžný úklid zahrnuje: zametení a na vlhko vytření místnosti s tvrdými plochami, vyluxování místnosti s koberci, vyluxování židlí a čalouněného nábytku, umytí kuchyňské linky vně, umytí zrcadel, keramických obkladů, popřípadě jejich dezinfekce, umytí a dezinfekce umyvadla, vany, sprchového koutu a příslušenství WC, vynesení odpadků do kontejnerových nádob, převlékání ložního prádla, zalévání květin, praní a žehlení prádla v domácnosti klienta, převlékání ložního prádla. Konkrétní činnosti běžného úklidu si určí klient při příchodu pečovatelky.
Velký úklid zahrnuje: setření prachu i z těžko dostupných míst, včetně vnitřních prostor nábytkových stěn a svítidel, zametení a na vlhko vytření místnosti s tvrdými plochami, vyluxování místnosti s koberci, vyluxování židlí a čalouněného nábytku, umytí dveří a nábytku, ošetření nábytku, naleštění PVC, umytí oken a rámů oken (úkon se neprovádí u oken zjevně rozbitých), umytí kuchyňské linky vně i uvnitř, umytí zrcadel, keramických obkladů, popřípadě jejich dezinfekce, umytí a dezinfekce umyvadel, vany, sprchového koutu a příslušenství WC.
U velkého úklidu se jedná o sezónní úklid – velikonoční, jarní, vánoční, úklid po malování, příp. po výměně oken. Nejedná se o úklid na úrovni úklidové firmy.

Údržba domácích spotřebičů

Pečovatelka čistí domácí spotřebiče (např. chladničku, mrazničku) dle instrukcí výrobce či klienta.

Běžný nákup + velký nákup

Jedná se o nákup zboží běžné denní potřeby (pečivo, maso uzeniny atd.) a věcí osobní potřeby. Nenakupuje se pro rodinné příslušníky.
Malý nákup: potraviny denní spotřeby (pečivo, maso, uzeniny), hygienické prostředky, drobné předměty, tiskoviny (noviny, časopisy). Malý nákup je nákup do 10 položek.
Velký nákup: oblečení, potraviny na delší časové období (balení minerálních vod apod.), domácí potřeby, potřeby pro domácí zvířata (krmení pro psy, kočky) aj. Maximální váha nákupu nesmí překročit 20 kg.
Klient si předem připraví sám nebo s pomocí pečovatelky seznam věcí na nákup. Pečovatelka si převezme seznam požadovaného zboží k nákupu a předpokládanou finanční částku. Tuto částku poznamená do klientova notýsku, klient předanou částku stvrdí svým podpisem. Pečovatelka nesmí nákup uskutečnit ze svých finančních prostředků.
Po odevzdání nákupu klientovi provede pečovatelka vyúčtování podle účtenky z obchodu, vrátí klientovi zbylé finance. Vrácenou částku zaznamená opět do notýsku klienta, klient správnost zápisu stvrdí svým podpisem.

Pochůzky

Pečovatelka zajišťuje pochůzky (např. zaplacení složenek či jiných poplatků na poště, nebo na úřadech a jiných bankovních ústavech, vyzvednutí léků v lékárně, odvoz prádla do prádelny apod.). Pochůzky jsou jasně a předem stanovené klientem.
Klient předá předpokládanou finanční částku. Při předání vyřízené pochůzky pečovatelka provede vyúčtování, doloží účtenky, složenky apod. a vrátí zbývající svěřené finanční prostředky.

Úřední hodiny organizace
od 7:00 do 15:00 hodin
(po dohodě i mimo úřední hodiny)

Pečovatelská služba Ústí nad Labem
příspěvková organizace
Hoření 3083/13, 400 11 Ústí nad Labem

Budova UJEP
trolejbus č. 53, 55 – zastávka Krušnohorská
autobus č. 2, 7 – zastávka Hoření

sitemap
Copyright © 2016 Pečovatelská služba Ústí nad Labem
Všechna práva vyhrazena
Created by UpFront